"Az oktatás nem arról szól, hogy megtöltünk egy csöbröt, hanem hogy meggyújtunk egy tüzet."
(William Butler Yeats)

 
     

 

 

   


Versenyeredmények

Művészeti versenyeredmények 2017/2018

A tanulók többsége a Makói Magán Zeneiskola  tanulója is egyben.

 

VERSENY/ KATEGÓRIA

VERSENYZŐ

HELYEZÉS/MINŐSÍTÉS

FELKÉSZÍTŐ TANÁR

"A MINDENSÉGGEL MÉRD MAGAD" C. JÓZSEF ATTILA VERSILLUSZTRÁCIÓS RAJZPÁLYÁZAT- CSONGRÁD M.
              - Felső tagozatos kategória

 

 

Furulyás Kristóf 6.a
Zatykó Lili 5. o.

 

 

2. hely
2. hely

 

 

Rónainé Török Csilla
Rónainé Török Csilla

     - Alsó tagozatos kategória

Farkas Zsófia 3.o.
Dinnyés Áron 3.o

Herskovics Eszter 4.
Domján Roxána 3. o.
Szabó Fanni Csilla 4.
Farkas Zsófia 3. o.
Trutz Nikoletta 7. o.
Parancs Fruzsina 3. o
Jankó Georgina 5. o.
Ipovitz Zsuzsanna 5.
Szabó Szintia 3. o.

1.hely
3. hely

4. helyezések
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

 

Oláh Nóra
Oláh Nóra

Oláh Nóra

„ A KARÁCSONYHOZ VEZETŐ ÚT”
C.  RAJZPÁLYÁZAT- CSONGRÁD M.

 

              - Felső tagozatos kategória

Berta Bence 4.o
Oláh Kornél 6.a
Furulyás Kristóf 6.a

Farkas Regina 5. o. Adai-Simon Vivien 5.o.Dinka Barbara 5.o.  Cseh Sára 7. o., Naszradi Réka 7.o.
Szokol Bettina 6. o.

1.hely
1.hely
1.hely

 

Dicséret
Dicséret
Dicséret
Dicséret
Dicséret

Dicséret

 

Rónainé Török Csilla

 

Rónainé Török Csilla

- Alsó tagozatos kategória

Dinnyés Áron 3.o.

Herskovics Eszter 4. o.

 

1.hely

Dicséret

 

Oláh Nóra

X. ORSZÁGOS ÉS NEMZETKÖZI JUBILEUMI TAVASZI GITÁRTALÁLKOZÓ
 -  Kamarazene kategória

HARMÓNIA GITÁRKVINTETT:Borsos Norbert, Gera Bazsó, Halász Krisztofer, Márton Levente, Tóth Bojtorján

 

Kiemelt dicséret

 

Rónainé Török Csilla

 

-Szólóhangszer kategória

Márton Levente 6.b
Tóth Bojtorján 6.a
Gera Bazsó 7.b

Kiemelt dicséret
Nívódíj
Kiemelt Nívódíj+ fődíj: gitártábor

Kiss Bálint András
Kiss Bálint András

Rónai Dániel

XX. DESZKI MAROSMENTI FESZTIVÁL
-Szólóhangszer kategória

Gera Bazsó 7.b

Tóth Bojtorján 6.a

Ezüst minősítés

Bronz minősítés

Rónai Dániel

Kiss Bálint András

-Szóló ének kategória

Gera Bazsó 7.b

Különdíj

Rónainé Török Csilla

 

-  Kamarazene kategória

HARMÓNIA GITÁRKVINTETT

 Horváth Mónika 8. a  Fagott trióval

Arany minősítés

 

Ezüst minősítés

Rónainé Török Csilla

 

Sajtos Szilvia

VII. Szegedi Regionális Gitárverseny(Bács-Kiskun-,Békés-, Csongrád megyék)
           - Szólóhangszer kategória

Tóth Bojtorján 6.a

Gera Bazsó 7.b

3.hely

Különdíj

Kiss Bálint András

Rónai Dániel

           -  Kamarazene kategória

HARMÓNIA GITÁRKVINTETT

Nívódíj

Rónainé Török Csilla

MÁS/ VILÁG,
A BRONZKORI ÉLET REJTELMEI
C. RÉGÉSZETI KIÁLLÍTÁSÁHOZ KAPCSOLÓDÓ RAJZPÁLYÁZAT
                      - Felsős kategória:

Naszradi Réka 7.b

Ludányi Péter 6.a
Dinka Barbara 5.b

Zatykó Lili 5.o
Magyar Cintia 5.o.
Urbán Petra.5.o.
Klonka Enikő 5.o.
Szabó Hédi 5.o.
Pipicz Tibor 5.o.
Turányi Réka 5.o.
Neparáczki Letícia 5.
Süveg Janka 5.o.
Kovács Hunor 5.o.
Adai-Simon Vivien 5.
Farkas Regina 5.o.
Jankó Georgina 5.o.
Nadobán Napsugár 5
Erdélyi Hanna 6.a
Tutz Melinda 6.a
Szabó Anna 4.o.
Kardos Réka 4.o.
Farkas Brigitta 8-a
Bokor Amanda 8.a
Dinka Viktória 8.a

1.hely

3.hely
3.hely

4.helyezések
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Oláh Nóra

Rónainé Török Csilla
Rónainé Török Csilla

 

Rónainé Török Csilla

                   Alsós kategória

Herskovics Eszter 4.
Domján Roxána 3. o.
Szabó Fanni Csillag4.
Farkas Zsófia 3.o.
Trutz Nikoletta 7. o.
Parancs Fruzsina 3.
Jankó Georgina 5. o.
Rácz Kirill 1. o.
Szabó Szintia 3. o.
Dinnyés Áron 3. o.
Dinka Olivér 1. o.
Zubán Szofi 3. o
Nadobán Napsugár 5. o.

4.helyezések
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Oláh Nóra

„LÁTTAD-E MÁR A ZENÉT?" C. CSONGRÁD MEGYEI RAJZVERSENY
- Művészeti iskolák  5-6.o.korcsop.: 

-Művészeti iskolák 7-8. o.  korcsop.:

 

Ludányi Ákos  6.a
Ludányi Péter 6.a

 

Farkas Brigitta 8.a

 

3.hely
Különdíj

 

3.hely

 

Rónainé Török Csilla

CSONGRÁD MEGYEI RÉZFÚVÓS VERSENY, MÓRAHALOM

Budai Márk 7.b

3.hely

Nagy Zsolt

XXVIII. CSONGRÁD
MEGYEI KORTÀRS ZENEI TAKÀLKOZÒ - SZENTES 

 

Fagott trió

 

Dicséret

 

Sajtos Szilvia

2. LADY WIND FESTIVAL 
PANCSOVA -SZERBIA

 

Horváth Mónika 8. a

 

2.hely

 

Sajtos Szilvia

EUROREGIONÁLIS FAFÚVÓS NEMZETKÖZI VERSENY, TEMESVÁRVIII.korcsoport,
-Szólóhangszer kategória, fagott

 

Horváth Mónika 8. a

 

1.hely

 

Sajtos Szilvia

 


 

Gulyás Ákos és Gulyás Kristóf a Nemzetközi Bonifert Domonkos Matematikaversenyen vettek részt

 

Gulyás Ákos 4. b osztàlyos tanuló 3. helyezést ért el a városi és térségi matematikaversenyen Makón

 

2015/2016-os tanév

Gulyás Ákos
2.b
Városi és térségi matematikaverseny
3. helyezés
Felk.: Párizsné Kiss Virág

Városi és térségi matematikaverseny eredményei

Tankerületi matematikaverseny fényképes eredményei

 

Gulyás Kristóf
Térségi matematikaverseny
I. helyezés

Tábori Fanni
Térségi matematikaverseny
3. helyezés

Gulyás Kristóf
Térségi helyesírási verseny
I. helyezés

Túri Dániel
Térségi helyesírási verseny
II. évfolyam
2. helyezés

Gulyás Ákos
2. b
6. helyezès

a tèrsègi helyesîrási versenyen.
Felkèszîtő: Kádárnè Varga Szabina

2014/2015-ös tanév


2013/2014-es tanév


A "Második otthonom az iskola" országos rajzpályázaton dicséretben részesültek és munkáik részt vettek az országos kiállításon:

Farkas Regina, Sárszegi Balázs 1.o.
Balázs Luca 5.b
     Felkészítő tanár: Oláh Nóra

Horváth Nándor, Al-Jordi Lorina, Boros-Ivó Dániel, Varga Pál 6.a
Nacsa Lora, Szabó Béla 6.b
       Felkészítő tanár: Rónainé Török Csilla
     

Határ-menti 4 ország részvételével rendezett zenei versenyen
Török Dezső Boldizsár 8. a osztályos tanuló klarinét hangszerrel
 nemzetközi 1. helyezést ért el.
   Felkészítő tanár:Nagy Árpád

Térségi szövegértő verseny 2014. május 14.

5-6. évfolyam

1. hely: Cseh Dániel 49 pont (6.) (Kiszombor)
Felkészítő pedagógus: Dr. Kertészné Mészáros Tünde

2. hely: Balázs Luca 48 pont (5.) (Kiszombor)
Felkészítő pedagógus: Prónai Éva

3. hely: Móri Gábor 37 pont (6.) (Csanádpalota)
Felkészítő pedagógus: Bodzás István

4. hely: Kurunczi Nándor 33 pont (5.) (Csanádpalota)
Felkészítő pedagógus: Ádókné Debreczeni Ilona

7-8. évfolyam

1. hely: Matuszka Eszter 60 pont (7.) (Kiszombor)
Felkészítő pedagógus: Dr. Kertészné Mészáros Tünde

2. hely: Cseh Laura 57 pont (7.) (Csanádpalota)
Felkészítő pedagógus: Bodzás István

3. hely: Zsigmond Tamás 49 pont (8.) (Csanádpalota)
Felkészítő pedagógus: Bodzás István

4. hely: Lakatos Laura 44 pont (8.) (Kiszombor)
Felkészítő pedagógus: Ács Henriett


 



TÉRKÉPKIRÁLY
Topográfiai vetélkedő

5.a
1. Szeredi Soma
2. Chikán Lili
3. Nagy Levente

7.a
1. Restás Tamás
2. Baranyi Luca
3. Gara Zoltán
5.b
1. Tenczer Franciska
2. Szalma Márton
3. Balázs Luca
7.b
1. Nemes Dávid
2. Tóth Sándor és Petrovics Gábor
6.a
1. Kerekes Márk
2. Kis Alexa
3. Apró Zsanett
8.a
1. Scherer Ákos
2. Budai László
3. Matuszka Melitta
6.b
1. Bajusz Olivér
2. Kenyeres Balázs
3. Kemény Tamás
8.b
1. Kovács Judit
2. Lakatos Laura
3. Hőgyes Tamás

Felkészítők: Dr. Kertészné Mészáros Tünde, Ács Henriett és Prónai Éva


A "Második otthonom az iskola" országos rajzpályázaton dicséretben részesültek, és munkáik részt vettek az országos kiállításon:

Farkas Regina, Sárszegi Balázs 1.o.
Balázs Luca 5.b
     Felkészítő tanár: Oláh Nóra

Horváth Nándor, Al-Jordi Lorina, Boros-Ivó Dániel, Varga Pál 6.a
Nacsa Lora, Szabó Béla 6.b
       Felkészítő tanár: Rónainé Török Csilla
     

Határ-menti 4 ország részvételével rendezett zenei versenyen
Török Dezső Boldizsár 8. a osztályos tanuló klarinét hangszerrel
 nemzetközi 1. helyezést ért el.
       Felkészítő tanár:Nagy Árpád

2012/2013-as tanév

Térségi szövegértő verseny

5-6. osztály:

I. Matuszka Eszter (Kiszombor)

II. Gilinger Tibor (Földeák)
Felk.: Pappné Tóth Ildikó Návay Lajos Ált. Isk.

III. Nacsa Lora (Kiszombor)

7-8. osztály:

I. Kecskeméti Adrienn (Csanádpalota)
Felk.: Ádókné Debreczeni Ilona Dér István Ált. Isk.

II. Szűcs Attila József (Kiszombor)

III. Csányi Bíborka (Földeák)
Felk.: Vízhányó Gábor Návay Lajos Ált. Isk.

Felkészítők és rendezők: magyartanárok


Simonyi helyesírási verseny - megyei döntő


Veréb Csenge - 6. helyezés

Felkészítő: Endrész Erzsébet


Telekom labdarúgó diákolimpia megyei döntő 5.helyezett csapat

Felkészítők: testnevelők


A Deszken megrendezésre kerülő népdaléneklési versenyen kimelekedő teljesítményt nyújtó diákjaink


Gera Bazsó


Varga Eszter

Felkészítő: Vajda Ágnes



Gábor Dénes országos informatika verseny alkalmazói kategória középdöntő eredményei (az elődöntőből évfolyamonként 110 tanuló jutott a középdöntőbe)
5. évfolyam:
9. Németh Csaba (országos döntőbe jutott)
18. Molnár Ágnes (országos döntőbe jutott)
20. Cseh Dániel
6. évfolyam
34. Tóth Sándor
43. Molnár Zoltán
7. évfolyam
52. Baranyi Enikő
90. Pópity István
8. évfolyam
26. Veréb Csenge
44. Molnár Botond
Felkészítő: Nagy Róbert

Kozma László országos informatika verseny alkalmazói kategória
(évfolyamonként kb. 200 tanuló indult)
5. évfolyam:
29. Németh Csaba
44. Cseh Dániel
55. Molnár Ágnes
6. évfolyam
73. Tóth Sándor
85. Molnár Zoltán
86. Sápi Alex
Felkészítő: Nagy Róbert

@ Kupa térségi informatika verseny

5. évfolyam: 18 induló
5. hely: Molnár Ágnes

6. évfolyam: 17 induló
3. hely: Molnár Zoltán

7. évfolyam: 15 induló
2. hely: Baranyi Enikő

8. évfolyam: 14 induló
2. hely: Veréb Csenge
5. hely: Repcsák Péter

5. évfolyamon a legjobb rajzos feladat: Cseh Dániel

Iskolák versenyének eredménye:

1. Kálvin Téri Református Ált. Isk.
2. Kiszombor - Dózsa György Ált. Isk.
3. Almási Utcai Ált. Isk., Makó
4. Földeák
5. JAG

Felkészítő: Nagy Róbert


A Kozma László Országos Informatika Verseny alkalmazói kategóriájában, a 7-8. osztályos korosztályban 114 csapatból az előkelő 29. helyet szerezte meg a Veréb Csenge, Molnár Botond, Repcsák Péter összeállítású csapat. Az országos döntőbe az első 14 csapat jutott.

Felkészítő: Nagy Róbert


Félévi pontverseny eredmények

5.a. Apró zsanett 600 ponttal

5.b. Tóth Boglárka 745 ponttal

6.a. Kórász Imre 605 ponttal

6.b. Matuszka Eszter 910 ponttal

7.a. Scherer Ákos 645 ponttal

7.b. Pópity István 855 ponttal

8.a. Horváth Enikő 800 ponttal

8.b. Szűcs Attila József 945 ponttal

Évfolyam győztesek:

5.b. Tóth Boglárka

6.b. Matuszka Eszter

7.b. Pópity István

8.b. Szűcs Attila József lett.

Gratulálunk a sok pontért, és köszönjük a félévi munkátokat, szorgalmatokat !


Dózsa kupa
Mini foci torna
II. korcsoport

2013.01.31.

1. Földeák

2. Kiszombor

3.Csanádpalota

4. Apátfalva

A kiszombori csapat tagjai:

Cseh Dániel, Kolompár Márk, Balla Márk, Baranyi Tamás, Németh Csaba,Szabó Béla



Dózsa kupa
Mini foci labdarugó torna


2012.december 12-i eredmények
4. korcsoport:
1. hely: Kiszombor
2. hely: Földeák
3. hely: Csanádpalota
4. hely: Apátfalva


Résztvevők: (7.-8.osztály) Rácz Ferenc, Bíró Sámuel, Szűcs József, Bihari Lehel, Szilvási Sándor, Latykó László, Pataki Csaba, Koncz Ákos

2013. január 10-i eredmények

3. korcsoport:
1. hely: Kiszombor
2. hely: Apátfalva
3. hely: Csanádpalota
4. hely: Földeák

Résztvevők: (5-6.osztály) Bacsó Bendegúz, Cseh Dániel, Szabó Béla, Rácz Benjamin, Nemes Dávid, Szabó Márkó, Kárász Imre, Bernáth Alex

Felkészítők: Haklik János és Háló Sándor


Évszámkirályok

Az iskolai évszámkirály versenyen 100 %-os eredménnyel a következő tanulók
nyerték el a címet:

Hetedik évfolyam
Nyolcadik évfolyam

Hőgyes Tamás

Szalma Ádám

Kovács Judit

Lakatos Laura

Méreg Molli

Zombori Ádám

Dénes Roland

Veréb Csenge

Horváth Petra

Szűcs Attila Jószef

Felkészítők: Endrész Erzsébet és Prónai Éva


A Gábor Dénes Számítástechnikai Emlékverseny alkalmazói kategóriájában a második fordulóba jutottak:

5. évfolyam:
Molnár Ágnes
Németh Csaba
Cseh Dániel

6. évfolyam:
Tóth Sándor
Molnár Zoltán
7. évfolyam:
Baranyi Enikő
Pópity István
8. évfolyam:
Veréb Csenge
Molnár Botond

Felkészítő: Nagy Róbert


Az oldal tetejére